W dniach 23-24 września 2024 roku klasy 5a i 5b wraz z opiekunami panią M. Gumienną, A. Okonek
i K. Borowicz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych podczas Zielonej Szkoły organizowanych przez
KPCEE w Myślęcinku i finansowanych przez WFOŚiGW w Toruniu. Zajęcia edukacyjne dotyczyły
odnawialnych źródeł energii – uczniowie dokonywali pomiarów jakości powietrza w lesie, na łące
i przy ognisku, a grupa druga odbyła zajęcia z mikroskopowania. W tym czasie zadbaliśmy nie tylko
o rozwój umysłu, ale również o rozwój ciała i udaliśmy się do parku trampolin. Wybraliśmy się
również tramwajem (dla wielu po raz pierwszy) do kina na bajkę Transformers. Wieczór
zakończyliśmy ogniskiem i pląsami harcerskimi. Pobyt na Zielonej Szkole na długo pozostanie
w naszej pamięci, gdyż po raz kolejny zacieśnialiśmy więzi międzyklasowe.
Aktualności
Zielona Szkoła KPCEE Myślęcinek
- 2
Eliminacje do Igrzysk Dzieci
26 września 2024 roku odbyły się eliminacje do Igrzysk Dzieci w piłce nożnej chłopców.
Z powiatu tucholskiego wzięło udział 12 drużyn, nasza ekipa w składzie : F. Fortuński, P. Grzeca, N. Karpiński, K. Klaisa, M. Kunca, P. Przybysz, D. Rujner i O. Szablewski wywalczyła brązowy medal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Daniel Giersz
Ankieta czytelnicza
Trwa realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego jako biblioteka szkolna otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 12.000 zł na zakup nowości wydawniczych dla naszych uczennic i uczniów.
W tym celu przeprowadziliśmy ankiety czytelnicze w klasach I-VIII. Zapytałyśmy, jakie tytuły powinny znaleźć się w szkolnym księgozbiorze oraz o jakiej tematyce/zagadnieniach brakuje książek w naszej bibliotece.
I słoik książkowych marzeń pięknie się zapełnił.
Dziękujemy!
Z bibliotekarskim pozdrowieniem
Joanna Piesik
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025
8
Chochliki językowe
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie wzięły udział w warsztatach twórczych słowoTWORY.
Zajęcia rozpoczęły się od wyjaśnienia czym jest chochlik językowy, czym się zajmuje, gdzie i kiedy się pojawia. Dzieci określiły jego cechy charakteru i wspólnie uznały, że Chochlik językowy jest złośliwy, żywi się błędami ortograficznymi, zjada końcówki wyrazów i polskie znaki alfabetu.
W kolejnym etapie uczniowie wykonali ilustracje ukazujące wizerunek wymyślonego stworka, jakim jest chochlik językowy. Prace przybrały formę barwnych plakatów. Ekspresyjny rysunek, dynamiczna kreska stały się elementami budującymi napięcie w pracach plastycznych. Kompozycje wzbogacone zostały także o typografię. Pojawiły się błędnie zapisane wyrazy, w którym to chochlik zjadł zasady ortograficzne.
Efektem zajęć była wystawa w otwartej przestrzeni szkoły. Wszystko po to by inni uczniowie mogli poznać kim jest Chochlik językowy.
Prowadzącym i autorem warsztatów był Piotr Florianowicz z Katedry Projektowania Graficzne, Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
26
Szkoła przyjazna Dzieciom
Naszą fundamentalną zasadą wszystkich działań, które podejmujemy jako placówka edukacyjna jest zasada udzielania pomocy, wspierania i szacunku. Elementy te płynnie wpisują się w standardy ochrony małoletnich.
To właśnie one systematyzują nam, wszystkim pracownikom szkoły, zakres właściwego i adekwatnego reagowania na wszelkie przejawy przemocy.
Zapoznajemy z nimi wszystkich: uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Forma graficzna standardów ochrony małoletnich pojawiła się na korytarzach naszej szkoły.
Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
Magdalena Kwasigroch