• Aktualności

  • Aktualności

        • Uroczyste zakończenie roku
          • Uroczyste zakończenie roku

          • Szanowni Uczniowie, Uczennice, Rodzicie i Opiekunowie prawni,

             

            przedstawiamy przebieg uroczystego zakończenia roku szkolnego 2025/2026

            Plan dnia na piątek, 26.06.2026 r., wygląda następująco:

            1. Dowozy uczniów klas I – VII według normalnego planu.
            2. Świetlica szkolna funkcjonuje zgodnie z planem.
            3. Godzina 8.00 – Msza św.
            4. Godzina 9.00 – uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I – VII na hali sportowej; następnie spotkania z wychowawcami w klasach.
            5. Godzina 10.00 – rozwóz uczniów klas I – VII.
            6. Dowóz uczniów klas VIII na uroczyste zakończenie według następującego planu:
            a) Bus:

            Piła – 10.05;

            Gostycyn Wyb. - 10.10

            Łyskowo – 10.15

            Łyskowo Wyb. - 10.20

            Wielki Mędromierz – 10.25

            Gostycyn – 10.30


            b) Autosan:

            Pruszcz – 10.05

            Bagienica – 10.10

            Mała Klonia Wyb. - 10.15

            Mała Klonia – 10.20

            Wielka Klonia – 10.25

            Przyrowa – 10.30
            Gostycyn – 10.35


            7. Godzina 11.00 – uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas VIII.
            8. Po zakończeniu uroczystości – odwóz absolwentów.

             

            Z serdecznościami

            Dyrekcja Szkoły

        • Ankieta
          • Ankieta

          • Jeśli chcesz rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać nowe umiejętności lub po prostu uczestniczyć w ciekawych zajęciach organizowanych w Twojej okolicy – wypełnij krótką ankietę. W bezpłatnych zajęciach organizowanych w Lokalnych Ośrodkach Wiedzy i Edukacji będą mogli uczestniczyć dorośli mieszkańcy powiatu tucholskiego. Dzięki Twoim odpowiedziom będziemy mogli przygotować zajęcia, które naprawdę Cię zainteresują.

            Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie tylko kilka minut. Prosimy o wypełnienie ankiety do 23 czerwca.

            Link do ankiety

            Dziękujemy za czas poświęcony na udzielenie odpowiedzi!

        • Apel podsumowujący
          • Apel podsumowujący

          • APEL PODSUMOWUJĄCY – CZERWIEC 2026

            W czwartek, 18 czerwca br., miał miejsce przedostatni apel w tym roku szkolnym. Ostatni, ten upragniony, będzie już za tydzień na zakończenie roku szkolnego. W czwartek podsumowaliśmy działania i konkursy, które nie zostały jeszcze przedstawione.

            Wręczono nagrody, dyplomy i upominki za następujące konkursy:

            • kulinarno-fotograficzny zatytułowany „Wiosna na talerzu”, który koordynowała p. Anna Brząkała,
            • p. Maria Anhalt, która nadzoruje i koordynuje w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Fenek”. który ma motywować uczniów do rozwoju i wzbudzać miłość do matematyki, podsumowała sesję wiosenną,
            • p. Elżbieta Mróz odczytała werdykt "Konkursu Pięknego Czytania Klas Drugich”, 
            • W naszej szkole od wielu lat możecie sprawdzać swoją wiedzę z historii i geografii przystępując do rozgrywek konkursowych zatytułowanych „Liga Historii” i „Liga Geografii”. Pani Izabela Glama odczytała, kto sumiennie i wytrwale przez cały rok pracował,
            • odbył się także  konkurs mitologiczny „Mitologia grecka bez tajemnic”. Nadzorowały go p. Emilia Grzempa oraz p. Marta Araśniewicz,
            • „Kangur” oraz „Instalogik” - kolejne kokursy matematyczne, podsumowała je p. Małgorzata Gumienna,
            • matematycznym skokiem przenieśliśmy się do świata sportu. Pani Iwona Polcyn zapoznała nas z wynikami „Mistrzostw w Trójboju Lekkoatletycznym” i sukcecami w kręglach,
            • pozostaliśmy w sportowym duchu i p. Karolina Gierszewska-Wajnert i przedstawiła nami wyniki zaciętego boju w „Turnieju Dwójek Siatkarskich”,
            • „Najlepsze Czytelniczki i najlepszego Czytelnika roku szkolnego 2025-2026” przedstawiły nam panie bibliotekarki,
            • na sam koniec głos zabrał pan Mikołaj, który podsumował działania astrobazy.

            Dziękuję bardzo za wasze chęci, optymizm i nieustającą motywację do podejmowania wyzwania jakim jest startowanie we wszelakich konkursach i zawodach.

        • Wycieczka - Ia
          • Wycieczka - Ia

          • W dniu 17 czerwca uczniowie klasy I a uczestniczyli w wycieczce integracyjno-rekreacyjnej.Główną atrakcją był przejazd drezynami,podczas którego dzieci mogły podziwiać okoliczną przyrodę.Po przejażdżce korzystaliśmy z atrakcji osiedlowego placu zabaw.Dużą niespodzianką dla dzieci był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.Największym powodzeniem cieszyły się gofry z różnymi dodatkami,które dzieci mogły wybrać sobie sami.Uczniowie z radością częstowali się przygotowanymi smakołykami i napojami.Wycieczka dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń.Dzieci wróciły zadowolone,wzbogacone o nowe doświadczenia i wspomnienia.

        • Wycieczka - 1b
          • Wycieczka - 1b

          • Czerwiec to bardzo intensywny czas zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Obfitujący w częste atrakcje i wyjazdy. Tym razem klasa 1b dnia 15.06.2026 r. udała się na wycieczkę do Grodziska w Raciążu, Muzeum Borów Tucholskich oraz odkrywać między innymi pozostałości po budynkach wcześniej widzianych na makiecie Tucholi wiele, wiele lat wstecz. Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Marka Sassa mieliśmy możliwość jeszcze bardziej zagłębić się w historyczne sekrety Grodziska w Raciążu oraz pobliskiej Tucholi. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni tym co zobaczyli i usłyszeli. Oczywiście inaczej być nie mogło - brzuchy naszych turystów musiały zostać zapełnione. Na sam koniec udaliśmy się do restauracji Karavana w Tucholi na pyszną pizzę.