• Aktualności

  • Aktualności

        • Konkurs kulinarno-fotograficzny "Wiosna na talerzu"
          • Konkurs kulinarno-fotograficzny "Wiosna na talerzu"

          • 18 czerwca podczas apelu nastąpiło rozdanie nagród konkursu kulinarno-fotograficznego "Wiosna na talerzu".

            Efekty prac uczniów można było podziwiać na wystawie. Na zdjęciach pojawiły się zdrowe, kolorowe, kreatywne i wiosenne potrawy.

            Nagrody rzeczowe w konkursie zostały ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w ramach akcji #KUPUJŚWIADOMIE, za co serdecznie dziękujemy.

            Anna Brząkała

        • "ABC Ekonomii"
          • "ABC Ekonomii"

          • Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym uczestniczyła w projekcie "ABC Ekonomii", którego celem jest przybliżenie dzieciom podstaw ekonomii, finansów i przedsiębiorczości w ciekawy oraz przystępny sposób. Książki "ABC Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów" są dostępne w szkolnej bibliotece. 

             

            Anna Brząkała

        • "To nie koniec - to początek drogi..."
          • "To nie koniec - to początek drogi..."

          • "To nie koniec — to początek drogi, w sercach mamy skrzydła, nie lęki i trwogi.Trzy wspólne lata żegnamy dziś, dziękujemy za wszystko — już umiemy iść..."

            17 czerwca odbył się wyjątkowy występ artystyczny podsumowujący pierwszy etap edukacji w wykonaniu klasy 3b. Na widowni zasiedli dumni rodzice oraz dyrekcja szkoły. Był to czas pełen radości i wzruszeń, podczas którego trzecioklasiści zaprezentowali wspaniały program artystyczny - nie zabrakło tańców, wierszy i piosenek. Uroczystość była pięknym podsumowaniem trzech lat wspólnej nauki, zabawy i zdobywania nowych doświadczeń. Jak wybrzmiało w jednej z piosenek - "To nie koniec..." - to nie jest pożegnanie, lecz początek nowego etapu pełnego wyzwań i możliwości. Naszym trzecioklasistom życzymy odwagi, wielu sukcesów oraz niezapomnianych, bezpiecznych wakacji!

            Małgorzata Kołomyjska, Anna Brząkała

        • "Cudowna Podróż"
          • "Cudowna Podróż"

          • 11 czerwca najmłodsi uczniowie z klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w spektaklu Teatru Bajecznego z Bydgoszczy pt. "Cudowna Podróż", który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury. Spektakl inspirowany był powieścią szwedzkiej pisarki Selmy Lagerlöf. To była barwna opowieść pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wspólnie śledziliśmy losy chłopca, który dzięki spotkaniu z tajemniczym krasnalem odkrył, jak wielką wartość mają dobro, przyjaźń i wzajemna pomoc. Nie zabrakło emocji, uśmiechów, muzyki, tańca oraz aktywnego udziału dzieci, które z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w spektaklu. Przedstawienie przeniosło naszych uczniów w świat pełen przygód, magii i ważnych wartości. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie tego wydarzenia.

            Anna Brząkała