• Aktualności

  • Aktualności

        • "Mój mały świat"
          • "Mój mały świat"

          • W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie od października 2025 r. do czerwca 2026 r. prowadzone były zajęcia w ramach autorskiej innowacji pedagogicznej Pani Marleny Góreckiej „Mój mały świat”. Uczestnikami cyklu zajęć była dwójka chłopców – Julian i Kornel z klasy 1b. Założeniem innowacji pedagogicznej było nabywanie śmiałości i prawidłowej postawy w kontaktach społecznych oraz rozwijanie samodzielności w codziennych życiowych sytuacjach.

            Po wprowadzeniu innowacji pedagogicznej i przygotowaniu bazy do pracy, (spacer po okolicy, fotografowanie miejsc publicznych, stworzenie mapy miejsc publicznych do odwiedzenia) zajęcia z każdego bloku tematycznego były realizowanie podczas 3 spotkań. Na początku tworzyliśmy mapę myśli i zapisywaliśmy to, co najistotniejsze w danym temacie. Następnie, aby poprzez zabawę i naukę przybliżyć poruszany temat odbywały się zajęcia różnymi metodami np. kalambury, odgrywanie scenek, poszukiwanie przedmiotów w sali, opis obrazka itp. Zwieńczeniem każdego bloku tematycznego było wyjście do miejsca publicznego i zrealizowanie zaplanowanych przez nauczyciela zadań wymagających od uczniów umiejętności praktycznych.

            Podczas trwania innowacji pedagogicznej udało nam się bliżej poznać pracę i zobaczyć od środka funkcjonowanie takich miejsc jak: szkoła, hala sportowa, biblioteka, Gminny Ośrodek Kultury, Centrum Medyczne, apteka, kosmetyczka, fryzjer, sklep, kwiaciarnia, Posterunek Policji, Urząd Gminy, poczta i bank.

            Spotkaliśmy się z niesamowicie pozytywnym odbiorem innych ludzi w miejscach publicznych. Wszyscy bardzo chętnie podejmowali współpracę, poświęcali swój czas pomagając w realizacji założeń innowacji pedagogicznej i tak naprawdę byli jej częścią. Pewnych sytuacji i rozmów nie można zaplanować, dlatego to tak wartościowe dla każdej ze stron. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych osób.

                                                                                                   tekst: Marlena Górecka

        • Mamy to !!!
          • Mamy to !!!

          • Nasza szkoła w roku szkolnym 2025/2026 realizowała program edukacyjny KURS NA
            ODPORNOŚĆ, SZKOŁA Z KLASĄ i uzyskała certyfikat ukończenia go. To przedsięwzięcie objęte
            było honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Przez cały rok szkolny
            pracowaliśmy, aby wzmacniać odporność psychiczną naszych uczennic i uczniów, aby
            pokazać im, że jest to kompetencja, którą możemy rozwijać każdego dnia. Wychowawczynie
            klas IV i V dzięki swojej gotowości, zaangażowaniu oraz kreatywności pokazały, że szkoła jest
            miejscem, w którym młodzi ludzie mogą zdobywać wiedzę, ale również doświadczenie
            potrzebne do radzenia sobie z wyzwaniami współczesnego świata.

            Liczymy, że zdobyte umiejętności będą dobrą bazą do dalszego rozwoju w każdym dniu życia

            codziennego oraz w całym toku edukacji.

        • Pluszaki dla Zuzi
          • Pluszaki dla Zuzi

          • Zuchy i harcerze to społeczność, która nie przechodzi obojętnie obok potrzebujących, dlatego zdążyliśmy jeszcze w tym roku szkolnym odpowiedzieć na akcję zbierania pluszaków, które mają być przeznaczone na aukcję. Pieniądze z aukcji wspomogą leczenie Zuzi. Do akcji sołączylo się również kilku uczniów spoza drużyn. Zebraliśmy dwa ogromne kartony (ciasno upchanych) pluszaków.

            Dziękujemy wszystkim w imieniu Zuzi!

            Czuwaj!

            hm. Wioletta Góska

        • Szczepowe Nocowanie Pod Gwiazdami
          • Szczepowe Nocowanie Pod Gwiazdami

          • Instruktorzy, harcerze i zuchy Szczepu ZHP im. rtm. W. Pileciego w Gostycynie po harcersku uczcili zakończenie roku szkolnego!

            Najlepszą formą jest nocowanie pod namiotem, posiłek z ogniska, piękne tereny, gdzie można się integrować, sprawdzić i przeżyć piękną przygodę.

            Gościliśmy na pięknym terenie przy Brdzie u Państwa Emilii i Marcina Kiedrowskich w ich "Przystani Mewa" - dziękujemy za taką możliwość i życzliwość Gospodarzy.

            Niedaleko i dlatego ruszyliśmy spacerkiem, jest tajnia Nadolnik i tam mieliśmy okazję dosiąść konia oraz dowiedzieć się czegoś o hodowli koni.

            Zapraszamy na pełną relację na naszą stronę internetową:

            https://www.facebook.com/profile.php?id=100071953321568

            Czuwaj!

            hm Wioletta Górska