• Aktualności

  • Aktualności

        • "Cudowna Podróż"
          • "Cudowna Podróż"

          • 11 czerwca najmłodsi uczniowie z klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w spektaklu Teatru Bajecznego z Bydgoszczy pt. "Cudowna Podróż", który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury. Spektakl inspirowany był powieścią szwedzkiej pisarki Selmy Lagerlöf. To była barwna opowieść pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wspólnie śledziliśmy losy chłopca, który dzięki spotkaniu z tajemniczym krasnalem odkrył, jak wielką wartość mają dobro, przyjaźń i wzajemna pomoc. Nie zabrakło emocji, uśmiechów, muzyki, tańca oraz aktywnego udziału dzieci, które z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w spektaklu. Przedstawienie przeniosło naszych uczniów w świat pełen przygód, magii i ważnych wartości. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie tego wydarzenia.

            Anna Brząkała

        • Ognisko w Nogawicy
          • Ognisko w Nogawicy

          • Uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią oraz rodzicami spotkali się w godzinach popołudniowych na ognisku w Nogawicy 23 czerwca 2026 roku. To wyjątkowy dzień, bo Dzień Ojca. Spotkanie rozpoczęliśmy śpiewem. Były piosenki dla taty, mamy oraz wakacyjne. Następnie były zabawy, kiełbaski, lody oraz wspólne biesiadowanie. Humory dopisywały i pogoda również co widać na załączonych zdjęciach. Serdecznie dziękuję wszystkim za organizację, trzyletnią współpracę i życzę samych radosnych dni na nowym etapie edukacji.

            Maria Anhalt

        • "Mój mały świat"
          • "Mój mały świat"

          • W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie od października 2025 r. do czerwca 2026 r. prowadzone były zajęcia w ramach autorskiej innowacji pedagogicznej Pani Marleny Góreckiej „Mój mały świat”. Uczestnikami cyklu zajęć była dwójka chłopców – Julian i Kornel z klasy 1b. Założeniem innowacji pedagogicznej było nabywanie śmiałości i prawidłowej postawy w kontaktach społecznych oraz rozwijanie samodzielności w codziennych życiowych sytuacjach.

            Po wprowadzeniu innowacji pedagogicznej i przygotowaniu bazy do pracy, (spacer po okolicy, fotografowanie miejsc publicznych, stworzenie mapy miejsc publicznych do odwiedzenia) zajęcia z każdego bloku tematycznego były realizowanie podczas 3 spotkań. Na początku tworzyliśmy mapę myśli i zapisywaliśmy to, co najistotniejsze w danym temacie. Następnie, aby poprzez zabawę i naukę przybliżyć poruszany temat odbywały się zajęcia różnymi metodami np. kalambury, odgrywanie scenek, poszukiwanie przedmiotów w sali, opis obrazka itp. Zwieńczeniem każdego bloku tematycznego było wyjście do miejsca publicznego i zrealizowanie zaplanowanych przez nauczyciela zadań wymagających od uczniów umiejętności praktycznych.

            Podczas trwania innowacji pedagogicznej udało nam się bliżej poznać pracę i zobaczyć od środka funkcjonowanie takich miejsc jak: szkoła, hala sportowa, biblioteka, Gminny Ośrodek Kultury, Centrum Medyczne, apteka, kosmetyczka, fryzjer, sklep, kwiaciarnia, Posterunek Policji, Urząd Gminy, poczta i bank.

            Spotkaliśmy się z niesamowicie pozytywnym odbiorem innych ludzi w miejscach publicznych. Wszyscy bardzo chętnie podejmowali współpracę, poświęcali swój czas pomagając w realizacji założeń innowacji pedagogicznej i tak naprawdę byli jej częścią. Pewnych sytuacji i rozmów nie można zaplanować, dlatego to tak wartościowe dla każdej ze stron. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych osób.

                                                                                                   tekst: Marlena Górecka

        • Mamy to!!!
          • Mamy to!!!

          • Nasza szkoła w roku szkolnym 2025/2026 realizowała program edukacyjny KURS NA
            ODPORNOŚĆ, SZKOŁA Z KLASĄ i uzyskała certyfikat ukończenia go. To przedsięwzięcie objęte
            było honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Przez cały rok szkolny
            pracowaliśmy, aby wzmacniać odporność psychiczną naszych uczennic i uczniów, aby
            pokazać im, że jest to kompetencja, którą możemy rozwijać każdego dnia. Wychowawczynie
            klas IV i V dzięki swojej gotowości, zaangażowaniu oraz kreatywności pokazały, że szkoła jest
            miejscem, w którym młodzi ludzie mogą zdobywać wiedzę, ale również doświadczenie
            potrzebne do radzenia sobie z wyzwaniami współczesnego świata.

            Liczymy, że zdobyte umiejętności będą dobrą bazą do dalszego rozwoju w każdym dniu życia

            codziennego oraz w całym toku edukacji.