15 maja klasy III, IV i V miały możliwość uczestniczenia w wyjątkowej prelekcji przeprowadzonej przez przedstawicieli Tucholskiego Parku Krajobrazowego nt. bocianów, które od lat są symbolem polskiej przyrody. Uczniowie dowiedzieli się m.in. wielu ciekawostek dotyczących życia bocianów. Nie zabrakło także informacji o zagrożeniach z jakimi spotykają się te ptaki oraz o sposobach ich ochrony. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom TPK za wartościowe spotkanie i przybliżenie nam fascynującego świata tych niezwykłych ptaków.
tekst: Anna Brząkała
